High Lumen PC Aluminum Bollard Garden Outdoor Waterproof IP44 Solar Garden Lights
The matte black lamp made of metal can be easily put into the soil of the garden around the house. Make your favorite spaces more vibrant and functional with lights.
| Attributes | Value |
|---|---|
| Color | |
| Unit | Pcs |
| Model | SP35XX |
| Weight | N.A. |
| Dimensions | N.A. |
| Warranty | 1 yr |
| Country Of Origin |
|
| Solar panel | Polysilicon 5.5V/5.5W |
| Solar Panel Size | 240*200*280mm |
| Led Spike Light Size | Ø42*85*70mm |
| Working time | 12-13hours |
Product Name: High Lumen PC Aluminum Bollard Garden Outdoor Waterproof IP44 Solar Garden Lights
Function: The matte black lamp made of metal can be easily put into the soil of the garden around the house. Make your favorite spaces more vibrant and functional with lights. Widely used in backyard, shopping malls, parking, green belt, park tourist attractions, residential quarters, urban sculpture, pedestrian street, building walls etc.
Outdoor Solar Garden Lights Parameter:
Function: The matte black lamp made of metal can be easily put into the soil of the garden around the house. Make your favorite spaces more vibrant and functional with lights. Widely used in backyard, shopping malls, parking, green belt, park tourist attractions, residential quarters, urban sculpture, pedestrian street, building walls etc.
Outdoor Solar Garden Lights Parameter:

Item No
SP35XX
Solar panel
Polysilicon 5.5V/5.5W
Product Name
Solar Led Garden Lights
Solar Panel Size
240*200*280mm
Led Spike Light Size
Ø42*85*70mm
Working time
12-13hours
Battery
Lithium battery 3.7V/6000mAh


Detailed Images





CUSTOMER REVIEWS
0 customer rating(s).
Kindly sign in to rate this product.
RELATED PRODUCTS
