DC12/24V solar Ice cream freezer
- Environment-friendly CFC free refrigerant R134a.
- High quality DC compressor with 3 years warranty.
- Climate type ST/T, Temp.≤-23℃
- Can work at DC12/24V and AC 110-240V.
| Attributes | Value |
|---|---|
| Color | |
| Unit | Pcs |
| Model | LP-339S |
| Weight | 46 Kg |
| Dimensions | 1295x598x817 mm3 |
| Warranty | 1 yr |
| Country Of Origin |
|
DC12/24V solar Ice cream freezer
- Model no. LP-339S
- Environment-friendly CFC free refrigerant R134a.
- High quality DC compressor with 3 years warranty.
- Climate type ST/T, Temp.≤-23℃
- Can work at DC12/24V and AC 110-240V.
- Automatically low voltage cut out to protect battery.
- With lock and key for safety storage.
- Wheels for easy moving.
- Use for outdoor and home.
| ICE Cream Freezer | Specifications |
| Model No. | LP-339S |
| Rated Voltage | DC 12/24V |
| Rated Power | 177W |
| Total Storage Capacity(L) | 339L |
| G.W/N.W(kgs) | 51/46 |
| Product Dimension(mm) | 1295×598×817 |
| Carton Dimension(mm) | 1345×648×884 |
| Foam Thickness | 65mm |
| Loading Qty(40HQ) | 78PCS |



CUSTOMER REVIEWS
0 customer rating(s).
Kindly sign in to rate this product.
RELATED PRODUCTS
